Czwartek, Październik 29, 2020, 09:35

Wszystkie zarejestrowane stowarzyszenia i fundacje muszą prowadzić księgowość.

Przeczytaj więcej na ten temat

Księgowość w organizacji pozarządowej, to:
księgowość pełna, czyli prowadzona za pomocą księgi głównej, według ustalonego planu kont lub księgowość uproszczona - "jednostka mała", “jednostka mikro” (nie jest to książka przychodów i rozchodów)
Każdego roku stowarzyszenia i fundacje powinny sporządzić sprawozdanie finansowe, które jest obowiązkowo wysyłane do urzędu skarbowego. Organizacje prowadzące działalność gospodarczą muszą wysyłać sprawozdania finansowe do KRS.

Więcej informacji oraz cały artykuł znajduje się na stronie https://poradnik.ngo.pl/kto-kiedy-i-jak-musi-prowadzic..

Copyright (c)2020, All Rights Reserved.
Fundacja Novum, ul. Płocka 75, 87-800 Włocławek Telefon: 609 015 009
NIP : 8883146834 REGON : 386816857 KRS : 0000855604